sobota, 2 czerwca 2012

Sweet Strawberry

Sezon truskawkowy już trwa. (nareszcie!) Kocham truskawki w każdej formie, ale najbardziej chyba pod postacią mocno schłodzonego kremu z mascarpone posypanego wiórkami czekolady. Aż się rozmarzyłam :) Poza smakiem truskawek, uwielbiam również ich intensywnie czerwony kolor i rzecz jasna zapach ;) Dlatego postanowiła skusić się na truskawkową propozycję Yankee: Sweet Strawberry.

Sweet Strawberry. Zapach soczystej, dojrzałej truskawki posypanej cukrem.

Świeca przed zapaleniem pachnie obłędnie, aż chciałoby się ją zjeść. Do tego ma przepiękny czerwony kolor. Wygląda cudnie.


Po zapaleniu niestety zapach bardziej przypomina mi słodki truskawkowy syrop niż same owoce. Zapach jest przyjemny, owocowy, słodki. Ale niestety nie pachnie jak świeże truskawki :(

Kiedy najdzie mnie ochota na coś słodkiego, często zapalam samplera o tym zapachu. Mimo iż samplery są na ogół delikatne, to świeczka o tym zapachu jest wyjątkowo intensywna i w zupełności wystarcza do wypełnienia mojego pokoju truskawkowym aromatem, bo niestety jest to tylko 'truskawkowy' aromat, a nie aromat truskawek, czego ogromnie żałuję.Natomiast jeśli chodzi o ten zapach w wosku, to byłam nim mocno rozczarowana. Zapach jest niesamowicie mocny, słodki, dla niektórych może być duszący - zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Jeśli już palę wosk o tym zapachu, to używam do tego kominka z jak najmniejszą miseczką i wrzucam ok 1/5 wosku. Z tak małej ilości zapach i tak jest intensywny, a dla mnie o wiele przyjemniejszy.


Lubię mieszać ten zapach z cytrusowymi propozycjami Yankee zwłaszcza ze Sparkling Lemon, który wnosi do mojego mixu orzeźwienie i świeżość, przez co truskawkowy wosk staje się żywszy i energetyczny.
Zazwyczaj woski Sweet Strawberry i Sparkling Lemon mieszam w proporcjach 2:1.

 

4 komentarze:

 1. Dla mnie też jest za ciężki, a liczyłam na soczystą truskawkę :( Więc powracam do mojego ukochanego Bahama Breeze i Mango Peach Salsa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę spróbować tej mieszanki, bo sam zapach sweet strawberry jest dla mnie zbyt intensywny.

  OdpowiedzUsuń
 3. A dla mnie ten zapach jest w sam raz jeśli chodzi o "słodkość" jednakże muszę mieć na to mocną ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogólnie zapach nie jest taki zły zwłaszcza w formie świecy, ale z innymi owocowymi zapachami u mnie przegrywa- dla mnie jego przeciwieństwem jest Black Cherry, który przed zapaleniem nie pachnie jakoś szczególnie interesująco, a po zapaleniu jest przepiękny :)

  OdpowiedzUsuń