wtorek, 6 września 2011

Wy pytacie, my odpowiadamy: Pałeczki zapachowe.

W związku z licznymi wiadomościami jakie wpływają od Was na maila CandleRoom, będę na tym blogu w imieniu całego zespołu odpowiadała na Wasze pytania i umieszczała ciekawe zdjęcia i informacje jakie nam przesyłacie. Wszystkie wpisy, które będą odpowiedzią na Wasze maile będą zatytułowane "Wy pytacie, my odpowiadamy". Bardzo zachęcam do pisania do nas na adres pomoc@candleroom.pl lub bezpośrednio do członków naszego zespołu:  asia@candleroom.pl i gabrysia@candleroom.pl.

Ostatnio pojawiło się sporo pytań odnośnie do używania i działania pałeczek zapachowych. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam co nieco na temat tych pachnących patyczków.

Pałeczki zapachowe, zwane też patyczkami lub dyfuzorami zapachowymi są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają piękne zapachy, które można wydobyć bez żadnego palenia.

Co jest niezbędne do działania pałeczek zapachowych?
 • specjalne trzcinowe pałeczki. Produkowane ze specjalnego gatunku trzciny, Rattanu. Są doskonałym przewodnikiem zapachu, to dzięki nim zapach przedostaje się do powietrza. Przestrzegam przed kupowaniem pałeczek wykonanych z innego tworzywa, nie przewodzą już tak dobrze zapachów i przez taki nieostrożny zakup, można zmarnować cały olejek.
 • olejek zapachowy. Są to specjalne mieszanki olejków zapachowych, które idealnie współpracują z pałeczkami. Należy kupować tylko specjalnie przygotowane olejki, przeznaczone do pałeczek. Zwykłe olejki eteryczne nie będą dawały takiego efektu. Na rynku znajduje się bardzo dużo producentów olejków do pałeczek. Wyroby poszczególnych firm bardzo różnią się jakością. Niektóre olejki są naprawdę intensywne, a niektóre ledwo czuć. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na firmę, której produkty wybieramy.
 • pojemnik na pałeczki. Może to być dowolna szklana buteleczka, flakon, wazonik. Ważne by miał wąską szyjkę, bo inaczej zapach będzie nam uciekał. Kształt i wzór pojemnika może być dowolny, taki aby pasował nam do pomieszczenia. Wybór jest naprawdę duży od tradycyjnych szklanych przezroczystych buteleczek po pięknie zdobione, eleganckie flakony.
 • można też kupić od razu gotowy zestaw pałeczek.

Jak działają? Zestaw pałeczek zapachowych składa się ze szklanej buteleczki wypełnionej specjalnym olejkiem oraz od kilku do kilkunastu specjalnych trzcinowych pałeczek. Aby pałeczki zaczęły działać trzeba jedynie odkręcić buteleczkę z olejkiem i włożyć do niej pałeczki... i już działają :) Ale warto pamiętać o kilku zasadach:
 1. Regulacja intensywności zapachu. Każdy może dopasować intensywność zapachu wedle swoich upodobań. Zawsze na początku najlepiej zacząć od włożenia jednej pałeczki. Trzeba poczekać aż nasiąknie olejkiem i zacznie oddawać zapach do powietrza. Jeśli zapach jest zbyt delikatny dokładamy kolejne pałeczki. Im więcej pałeczek włożymy do buteleczki tym intensywniejszy zapach otrzymamy. Duża ilość pałeczek sprawdza się w dużych pomieszczeniach oraz u osób, które uwielbiają zdecydowane i intensywne zapachy. Fanatykom subtelniejszych aromatów polecam zdecydowanie mniejszą liczbę patyczków. 
 2. Gdy zapach wydaje się zbyt słaby. Jeśli zapach pałeczek wydaję się już zbyt mało intensywny, a w buteleczce wciąż znajduje się olejek, oznacza to że najwyższa pora przekręcić pałeczki :) Należy wyjąć pałeczki i odwrócić je tak aby część, która była zanurzona w olejku teraz wystawała z buteleczki. Czynność tę można powtarzać za każdym razem, gdy będziemy chcieli doznać uderzenia intensywnego zapachu.
 3. Olejek wyparował. Jeśli skończy nam się olejek, nie musimy wyrzucać naszego zestawu. Wystarczy dokupić uzupełniacz- czyli sam olejek, który należy przelać do flakonu i ponownie włożyć do niego pałeczki.
 4. Coś za coś. Im więcej pałeczek włożymy do buteleczki tym intensywniejszy zapach otrzymamy, ale i olejek szybciej się skończy. Wynika to stąd, że większa liczba pałeczek powoduje większą powierzchnię parowania i olejek szybciej ucieka.
 5. Na jak długo wystarczają? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Pojemności flakonu i ilości włożonych pałeczek. Przy 200 ml olejku i włożonych 3-4 pałeczkach, można się cieszyć zapachem przez ok 4 miesiące. Więc naprawdę długo!
Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Wam temat pałeczek zapachowych. Gdyby jednak były jeszcze jakieś pytania, to śmiało. Będę się starała odpowiedzieć na każde :) To jeszcze nie koniec!
Aby umożliwić Wam poznanie prawdziwej mocy pałeczek CandleRoom organizuje:

WIELKIE TESTOWANIE!
Do dwóch osób wyślemy zestawy pałeczek Yankee Candle, po to aby mogły je przetestować i podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Co trzeba zrobić aby zostać testerem pałeczek?
 1. Zostać fanem naszej strony na facebook'u i/lub publicznym obserwatorem bloga.
 2. Pozostawić komentarz pod tą notką, w którym podasz nazwę zapachu pałeczek, które chcesz przetestować, do wyboru: Black Cherry- zapach słodkich, dojrzałych wiśni. Oraz Midsummer's Night - uwodzicielski zapach piżma, paczuli oraz mahoniowej wody kolońskiej.
 3. Prosimy również o podanie w komentarzu maila, pod którym będziemy mogli się skontaktować ze zwycięzcami.
 4. Zgłoszenia przyjmujemy do 13.09.2011r.
 powodzenia! :)

Fragrance of Month, czyli zapachy na MAJ 2018

Witajcie! Po dość długiej nieobecności wracamy do Was w najpiękniejszym miesiącu w roku!  Maj zaowocował u nas trzema urzekającymi zap...