niedziela, 22 stycznia 2012

Czy produkty Yankee Candle są drogie?

Przez długi czas sama zastanawiałam się nad odpowiedzią na to pytanie i po zapaleniu kilku świec Yankee, odpowiedź sama się znalazła :)


Duża świeca w słoiku Yankee Candle
Czas palenia: 110-150 h
Masa : 623g
Cena : 93,00 zł

Przeciętna świeca zapachowa
Czas palenia: 25 h
Masa : 100 g
Cena : 10 zł

Intensywność zapachu:

Świeca Yankee Candle w ciągu 15- 20 min jest w stanie wypełnić całe pomieszczenia pięknym zapachem. ( W moim przypadku salon, kuchnia, przedpokój oraz klatka schodowa, to wszystko przy zapaleniu jednej świecy!) Plusem jest przede wszystkim to, że przez cały okres palenia świece oddają zapach z jednakową intensywnością. Czyli bez względu na to, czy świecę dopiero zapalamy, czy została nam już końcówka zapach wciąż będzie miał taka sama siłę.

Zwykła świeca przez cały czas palenia oddaje zapach z taką samą intensywnością, czyli prawie żadną. Zapalając jedną świecę wyczuwam bardzo delikatny zapach w moim pokoju (ok 20m), tylko wtedy gdy do niego wchodzę. Wystarczy, że spędzę w nim chwilę czasu i zapachu nie czuję już wcale.


Ekonomiczność:

Duża świeca Yankee Candle wystarcza na 110-150 h palenia. W praktyce taka świeca wystarcza mi na około 3 miesiące. Palę ją zazwyczaj 3- 4 razy w tygodniu przez około 3 godziny. Natomiast przy codziennym paleniu świecy przez 10 h (!) wystarcza na ponad 2 tygodnie. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tak wydajnymi świecami. Uważam, że jest to pewnego rodzaju fenomen.


Zwykła świeca: Pali się przeciętnie przez 25 h. Przy zapalaniu 3-4 razy w tygodniu na około 3h wystarcza mi na 2 tygodnie. Przy codziennym paleniu po 10h wystarcza na  około 2 dni.


Bawiąc się w matematyków, możemy spróbować zrobić pewne, małe wyliczenie.

Aby uzyskać tak intensywny zapach, jaki daje świeca Yankee Candle trzeba byłoby zapalić ok 5 zwykłych świec zapachowych. Przyjmijmy że ich cena to 10 zł. Przeciętnie taka świeca pali się ok 25 h. 


5 zwykłych świec = intensywność zapachu 1 świecy Yankee Candle

Czyli aby uzyskać taki zapach, jaki daje świeca Yankee przez 25 h, za pomocą zwykłych zapachowych świec zapłacimy ok. 50 zł. Ale nie zapominajmy, że duża świeca Yankee przy uśrednieniu pali się ok 125h, zatem:


5 zwykłych świec = czas palenia 1 dużej świecy Yankee Candle

Czyli aby uzyskać taką intensywnośc i czas palenia, jaką posiada jedna świeca Yankee Candle musimy kupić ok 25 zwykłych świec zapachowych! Czyli za 125 h palenia przy użyciu zwykłych świec zapłacimy 250 zł!


25 zwykłych świec = czas i intensywność palenia 1 dużej świecy Yankee Candle

250 zł > 93 zł

Niesamowite, prawda?
Warto jeszcze zaznaczyć, że świece Yankee Candle zawierają wyłącznie naturalne olejki eteryczne, a nie jak większość świec dostępnych na rynku, chemicznie uzyskiwane aromaty.

W dodatku  żadna inna firma nie posiada tak ogromnego wyboru zapachów, w tej chwili na rynku polskim dostępnych jest około 130 zapachów!

Mam nadzieję, że tym postem pomogłam osobom, które miały wątpliwości, co do zakupu świec Yankee Candle ze względu na ich cenę. Mogę zagwarantować, że zapachy tych świec zrobią na Was niesamowite wrażenie. Mnie zachwyciły od pierwszego zapalenia :)
5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. o co chodzi tym że się je '' pali w kominku '' ? Nie mozna ich palic samych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świece pali się normalnie. Natomiast firma Yankee Candle produkuje specjalne woski zapachowe, które stanowią alternatywę dla olejków eterycznych. Woski palimy w kominkach, tak samo jak olejki tyle, ze bez dodatku wody. W zakładce porady jest dokladnie opisana ta procedura ;)

   Usuń
 3. Paląca się świeca parafinowa daje takie zanieczyszczenie powietrza w jej obrębie, jakie jest przy ruchliwej ulicy w godzinach szczytu...
  Naturalne olejki w dużej koncentracji pachną super, ale w sztucznej parafinie, to jak wdychanie oparów z palonych opon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że bardzo silnie stężona, parująca parafina może być szkodliwa dla zdrowia. Jednak w świecach Yankee Candle jest ona wysoko oczyszczona. Zdecydowanie bardziej niż w innych tego typu, zapachowych produktach.
   Osobiście nie spotkałam się z sytuacją, aby świece Yankee Candle dokonały uszczerbku na ludzkim zdrowiu.
   Ponadto parafina w wydaniu ciekłym jest obecnie stosowana docałej masy zabiegów kosmetycznych. Mimo to zawsze trzeba pamiętać by świece NIE PALIŁY się w zamkniętym, niewietrzonym pomieszczeniu.

   Usuń

Fragrance of Month, czyli zapachy na MAJ 2018

Witajcie! Po dość długiej nieobecności wracamy do Was w najpiękniejszym miesiącu w roku!  Maj zaowocował u nas trzema urzekającymi zap...