wtorek, 27 maja 2014

ĆwierćFunciak :)

W Candle Room często podkreślamy to, że świece towarzyszą nam niemal codziennie. Otulają dom wspaniałym aromatem, tworzą romantyczną atmosferę podczas kolacji z ukochaną osobą i są niezastąpione podczas awarii prądu. Niektórzy uważają, że świece zapachowe potrafią uzależnić. My się z tą opinią nie możemy nie zgodzić, co więcej jesteśmy tego najlepszym przykładem.
 Przecież każdemu należy się odrobina przyjemności. To taki nasz mały, niewinny nałóg.

Jednak nawet zagorzali miłośnicy świec rozmawiają również o innych sprawach. Tematów jest mnóstwo - filmy, książki, nowości w sklepach... Właśnie podczas jednej z takich rozmów powstał pomysł . A może podzielić się tymi ciekawostkami również na blogu? Burza mózgów i oto jej rezultat. Przedstawiamy Wam nasz mały przewodnik po miejscach, które naszym zdaniem warto odwiedzić :). Z góry przepraszam wszystkich, którzy nie mieszkają w Warszawie i jej okolicach. Na razie przedstawimy Wam miejsca z naszej najbliższej okolicy, ale może w przyszłości pokusimy się na dalsze "kulinarne podróże".

Pierwsza pozycja na naszej mapie to bar ĆwierćFunciak. Spytacie dlaczego akurat to miejsce? Powodów jest kilka. Po pierwsze, trudno znaleźć osobę, która nie lubi hamburgerów. Tak! Niby wszyscy mówią o zdrowym jedzeniu, a tak naprawdę hamburger będzie zawsze miał swoich amatorów. Po drugie - nazwa. Musicie przyznać, że jest dość oryginalna. A co najważniejsze to miejsce ma swój niepowtarzalny klimat.

"Sami selekcjonujemy i codziennie mielimy wołowinę. Pieczemy ziemniaki, robimy sosy i surówki. Żadnych półproduktów czy mrożonek." - tak reklamuje się bar. A jaka jest nasza opinia? Burger klasyczny w cenie 20 złotych - w pierwszym momencie taka cena może trochę zaskoczyć. Przecież każdy zna miejsca, gdzie taką kanapkę można kupić taniej. Jednak gdy na naszym stoliku pojawia się drewniana tacka z burgerem podanym z pieczonymi ziemniakami, sałatką i dwoma sosami na twarzy pojawia się uśmiech. Posiłek wart jest tej ceny. Wygląd, zapach, smak... Rewelacja. Wszystkie składniki świeże i smaczne. Mięso wysokiej jakości, może tylko trochę za mało przyprawione, ale to moja subiektywna ocena.


W barze panuje naprawdę niesamowita atmosfera, można zaryzykować stwierdzenie, że domowa. Porcja są idealne, nie za duże, nie za małe. Dodatkowo restauracja proponuje szeroki wybór lokalnych piw ;). A obsługa jest miła i bardzo pomocna.

ĆwierćFunciak to naszym zdaniem miejsce warte odwiedzenia. O ile może nie sprawdzić się na romantyczną kolację, to jest to idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi. Jeśli chcielibyście odkryć trochę inne oblicze burgera, lub po prostu miło spędzić czas serdecznie polecamy Wam właśnie to miejsce.

Bar ĆwierćFunciak znajdziecie w Warszawie na ulicy Andersa 30. Lokal otwarty jest w godzinach:

              Poniedziałek - Czwartek: 12:00-21:00
              Piątek - Sobota: 12:00-22:00
              Niedziela: 12:00-21:00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fragrance of Month, czyli zapachy na MAJ 2018

Witajcie! Po dość długiej nieobecności wracamy do Was w najpiękniejszym miesiącu w roku!  Maj zaowocował u nas trzema urzekającymi zap...