czwartek, 28 lutego 2013

Zwolnić półki na nowości trzeba - czyli wycofywane produkty.

Jak co roku firma Yankee Candle wycofuje ze sprzedaży część zapachów, a w ich miejsce wprowadza wiele nowych. W tym roku zostanie wycofana duża część z kolekcji "festive", czyli świąteczno-zimowych zapachów.

Happy Christmas - wszystkie rodzaje świec
Red berry & Cedar - wszystkie rodzaje świec
Winter Wonderland - wszystkie rodzaje świec
White Christmas - wszystkie rodzaje świec
Sparkling Snow - wszystkie rodzaje świec
Cherries on Snow - wszystkie rodzaje świec
Christmas Tree - wszystkie rodzaje świec
Spiced Orange - wszystkie rodzaje świec
Christmas Cupcake - wszystkie rodzaje świec

Wycofywane produkty:


Garden Sweet Pea - zawieszka Car Jar & Car Jar Bonus 3 pak
Midnight Jasmine - zawieszka Car Jar
New Car Fragrance - zawieszka Car Jar & Car Jar Bonus 3 pak
Kiwi Berries - zawieszka Car Jar
Mountain Lodge - zawieszka Car Jar

Nectar /Pure Radiance - wszystkie wielkości świec
Grapevine/Pure Radiance - wszystkie wielkości świec

AT Spa Warming Oils (olejki z aromaterapii)  - wszystkie zapachy

Saszetki zapachowe  - wszystkie zapachy

Car Jar Ultimate 3 pack - wszystkie zapachy

River Valley - Room Spray
Vanilla Satin - Room Spray
Sparkling Cinnamon - Room Spray
Sun & Sand - Room Spray
Lavender Vanilla - Room Spray
Garden Sweet Pea - Room Spray

Część akcesoriów również zostanie wycofana:


Silver & Gold Decorations - wszystkie akcesoria
Silver Scroll - wszystkie akcesoria
Red Poinsettia - wszystkie akcesoria
Ruby Glow - wszystkie akcesoria
Snow fall - wszystkie akcesoria
Snowflakes - wszystkie akcesoria
White Christmas - wszystkie akcesoria
Winter Holly - wszystkie akcesoria
Circus Act - wszystkie akcesoria
Night before Christmas - Duży i mały talerz oraz klosze, świecznik do samplerów oraz kominek do wosków  

Informacja, która mnie osobiście zasmuciła najbardziej....
Ze sprzedaży zostaną wycofane średnie i duże tumblery. Ich miejsce zajmą świece pillarowe zwykłe oraz XXL. Firma Yankee Candle pracuje teraz nad recepturą tych świec, tak aby zwiększyć ich efektywność oraz wzbogacić gamę zapachową.

W pierwszej chwili załamała mnie ta informacja, ale po chwili zastanowienia stwierdziłam, że świece pillarowe też mają w sobie potencjał :) 

8 komentarzy:

 1. Wielki błąd YC,ciekawe czy w USAteż wycofują duże tumblery? Decyzja dziwi tym bardziej,że wystarczy wejść na stronę producenta żeby zobaczyć,jaką opinią cieszą się pillary. Jak pillar ma zastapić szybko pachnący tumbler jesli powierzchnia parowania olejków jest o wiele mniejsza? Nie wspomne też o świątecznych zapachach z których praktyczne wycofano wszystkie,zostawiając zeszłoroczną kolekcję.Nie rozumiem dlaczego rynek europejski jest rynkiem drugiej kategrii, a świadczy o tym min.brak mozliwości kupna we wszystkich firmowych sklepach większości zapachów tego i zeszłorocznych. Jeszcze jedno pytanie,jakim cudem christmas tree ma być zapachem miesiąca w grudniu,jeśli YC go wycofuje? Oczywiście nie mam pretensji do Państwa,ale gdzieś musiałam zadać te pytania,bomoze chociaż przedstawiciel w Polsce zadba o asortyment w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. też nie rozumiem decyzji dotyczącej tumbler'ów ;( zobaczymy, jak to będzie...

  Według ostatnich danych zapachami miesiąca w grudniu mają być : Christams Eve oraz Christmas Cookie. Nie chce mówić póki co, że te zapachy na pewno będą w tym miesiącu promocyjne, bo w tej chwili wiele rzeczy się zmienia. Najprawdopodobniej w drugiej połowie roku będą następujące zapachy miesiąca:

  lipiec: midsummer's night, sparkling lemon

  sierpień: lemon lavender pink sands

  wrzesień: vanilla lime mandarin cranberry

  październik: black cherry, honey and spice, cinnamon stick

  listopad: apple and pine needle, sugared apple,

  grudzień: christams eve, christmas cookie

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem o tym tyle,że zniknęła promocja BOGO,a pillary nie wchodzą do promocji minus 25%,nie chcę komentować faktu,iż zapachy miesiąca się dublują,kto zna temat, ten wie o co chodzi. Mam apel do GRUPY ZACHODNIEJ, aby lepiej reprezentowała interesy polskich klientów firmy YC i zadbała o przyzwoity asortyment na półkach polskich sprzedawców Yankee.Inaczej szybko zastąpią ich sprzedawcy pewnego,znanego,polskiego serwisu aukcyjnego,a zapachy będą wprost ze Stanów do wyboru i koloru.Nie ma co liczyć na jednorazowy rzut wosków w nowych zapachach i nic poza tym.Tę samą wiadomość wyślę wprost do Poznania inie przyjmę wiadomości,że jesteśmy uzależnieni od Stanów,Anglii,itd,itp.Jeszcze raz podkreślam,że do Państwa nie mam pretensji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem reakcję, podobnie reaguje wielu innych fanów Yankee Candle. Ja też jestem rozczarowana podjętymi decyzjami. (zwłaszcza zmianą promocji i wybranych zapachów miesiąca). W pierwszej chwili, dostałam szału, bo tumblery to moje ukochane świece. Mam nadzieje, że te wszystkie zmiany zostaną nam w jakiś sposób rekompensowane.

   Usuń
 4. To nawet nie chodzi o same tumblery,choć jestem pewna,że w USA nie zostaną wycofane.Zwyczajnie nie opłaca się ich sprowadzać,bo z tego co wiem ich cena jest taka sama,jak dużych świec.Niech polski przedstawiciel zadba przynajmniej, aby na pólkach były dostępne zapach z zeszłorocznych kolekcji i odpowiednie zapasy tegorocznej.Nie wspomnę o tym,że nawet w promocji zapach miesiaca nie są dostępne wszystkie rodzaje świec, a Kitchen Spice dopłynął z kilkutygodniowym opóźnieniem. W mojej opinii będą dostępne tylko zapachy miesiąca,które mówmy szczerze,za paroma wyjątkami są tymi,które źle sprzedają się w Stanach.Czy przedstawiciela przerosło zainteresowanie produktami,jeśli tak,to niech zdaje sobie sprawę,że apetyt rosnie w miarę jedzenia i niedlugo nie opędzi klientów samymi woskami,a wielu miłośnikow YC zacznie sprowadzać je poprzez znajomych z Anglii.Nie rozumiem,jak można podcinać gałąź na której się siedzi.Może wreszcie,jak ruszy e-sklep Grupy Zachodniej,to spróbują "ogarnąć" swoją firmę i poważnie rozmawiać z przedstawicielami Yanke.

  OdpowiedzUsuń
 5. najbardziej mi żal tumblerów...czy podczas palenia perfect pillar zapach też roznosi się tak szybko ?
  No nic idę zaopatrzyć się w tumblery :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak,wycofują tumblery a summer scoop widzę w formie tumblerów właśnie. Do Polski pewnie nie dotrze,albo pojawi się w listopadzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. pozostaje sprowadzać tumblery, bo ja nie wyobrażam sobie, by z nich zrezygnować, droższa i dłuższa droga, ale skoro nie ma się wpływu na decyzję .. troche przykre, też mam wrażenie, ze do Europy idzie sorr II kategorii

  OdpowiedzUsuń

Fragrance of Month, czyli zapachy na MAJ 2018

Witajcie! Po dość długiej nieobecności wracamy do Was w najpiękniejszym miesiącu w roku!  Maj zaowocował u nas trzema urzekającymi zap...